Bi-Communal Startup Mentorship Programme - CyprusInno cyprus

Ada genelinde hevesli girişimcileri işdünyası liderleri ile buluşturan yepyeni bir program

 

10 Nisan 2017, Lefkoşa – Kıbrıs’lı girişimci, startup ve mucitleri birleştiren ilk ve en büyük dijital platform olan CyprusInno, ilk İki Toplumlu Startup Mentörlük Programına başvuru kabulünü resmi olarak açıkladı. CypruInno ekibi, ada genelinde  Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum girişimci ve startupları herhangi bir aşamada; gerek fikir aşamasından gerekse başlama aşamasında olsun, başvuru yapmaya davet ediyor.

CyprusInno’nun İki Toplumlu Startup Mentörlük Programı ada genelindeki başarılı girişimcileri ve iş dünyası liderlerini bir araya getirerek gelişim ve gelecekteki başarılarının sağlamasına büyük katkı koymaktadır.  Cyprusinno kurucu ortaklarından Steven W. Stavrou, “ Biz her iki toplumdaki mucitlerin kendi aralarında işbirliğini teşvik etmek ve Kıbrıs’lı startup ve girişimciler ile birlikte çalışarak, başarmalarına yardımcı olup birlikte Dünya’daki inovasyon sahnesinde bir iz bırakmalarını istiyoruz’dedi.

Program için altı takım seçilip, her biri altı mentörden biri ile eşleştirilecektir. Seçilen kişiler 3 ay boyunca mentörleri ile haftada bir kez ve bir saat skype toplantısına, mentörleri ile email ile soru – cevap yapma ve CyprusInno web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden reklam ve tanıtımlarının yapılmasına hak kazanacaklardır.

Programda iki toplumu temsilen, Kıbrıs’lı Türk ve Kıbrıs’lı Rum altı başarılı girişimci ve iş dünyası liderleri yer alacaktır. Seçilen Kıbrıs’lı Türk startuplar/girişimciler Kıbrıs’lı Rum mentörler ile eşleştirilecektir ve seçilen Kıbrıs’lı Rum startuplar/girişimciler Kıbrıs’lı Türk mentörlerle eşleştirilecektir.

Cyprusinno Kurucu ortaklarından Burak Berk Doluay ‘ Kıbrıstaki startuplara ve girişimcilere, birbirileri ile bağlantı kurma ve en iyilerinden öğrenme fırsatı tanıyoruz. Bunu yaparken iki toplum arasındaki işbirliğini teşvik etmek ve potansiyel olarak hizmetlerini Kıbrıs içerisindeki diğer pazarlara ulaştırmalarını umuyoruz’ dedi.

Program süresi üç ay olup 1 Mayıs 2017’den 31 Temmuz 2017’e kadar sürecektir. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2017’dir. Hemen başvurun ve Kıbrıslı uzmanlardan mentörlük alma şansı ve ada çapında büyüyüp, Kıbrısın iki toplumlu startup ekosisteminin bir parçası olmaya hak kazanın!

Program ve mentörlerle ilgili daha fazla veya başvuru için lütfen https://cyprusinno.com/mentorship-programme/ adresini ziyaret ediniz.

 

CyprusInno hakkında 

 CyprusInno, ada genelinde Kıbrıs’lı girişimci, startup ve mucitleri birleştiren ilk ve en büyük dijital platformdur. Üç kıtanın birleştiği noktada, Kıbrıs'ta, Akdenizli ada halkı, bir girişimcilik uyanışının eşiğindedir. Olası bir barışın gerçekleşmesi beklenirken, adamızı farklı ve özel yöntemlerle bağlamak herzamankinden daha önemli olmuştur. Kıbrıs’ın geleceği hayal kuranları, mucitleri ve girişimcilerinin elindedir. Mahalleler ve sınırlar arasından daha iyi ve daha barışçıl bir gelecek yaratmak için birleştirmek bizim hedefimizidir. Girişimcilik ve İnovasyon altında Dünya’ya birleşik bir Kıbrıs Sunuyoruz.

 

Contact

Burak Berk Doluay, Co-founder

Steven W. Stavrou, Co-founder

CyprusInno (https://cyprusinno.com/)

E-mail: info@cyprusinno.com

Facebook: https://www.facebook.com/cyprusinno

Twitter: https://twitter.com/cyprusinno

Instagram: https://instagram.com/cyprusinno

cyprusinno
Author: cyprusinno

Tags:

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account