• IMG_3186-Hasan-Tabakci-1

Place Category: Centers/Labs and Co-WorkingPlace Tags: coworking, Education, Social, and youth

Overview
Overview
Photos
Map
Related Listing
 • A prominent youth development center, social space, and education center in north Cyprus focused on social inclusion and economic empowerment of young people in Kyrenia.

  SoS Internationale Kinderdorf katkıları ile inşası tamamlanan SoS Girne Gençlik Evi binasının hemen yanında yer alan Gençlik Merkezimiz faaliyete geçmiştir. “Eğitimde yenilik ve değişim VI” başlıklı AB Hibesi tarafından fonlanacak olan GİGEM, tüm Girne ve Girnelilerin ihtiyaç duyduğu sosyal alan ihtiyacını gidermeyi hedeflemektedir.

  Bunun yanısıra GİGEM, Girne’deki 16-26 yaşları arasındaki bütün gençlerin, meslek edinebilme kapasitelerini geliştirme yanında, mesleki eğitimleri ve ihtiyaç duyacakları beceri ve kapasite geliştirme eğitim/kurs/etkinlikleri/atölyeleri ile güçlendirmeyi hedeflemektedir. Bu alanda ki kıstasları sadece yaş aralığı değil, aynı zamanda bahsi edilen yaş grubunda ki gençlerin “Risk grubu” olarak tanımladığımız gruba dahil olup olmadığı ile de ilişkilidir. Risk Grubu, dezavantajlı grup olarak da adlanabilir, aile bakımından yoksun, iş bulmakta güçlük çeken, eğitimine ara vermiş, ekonomik dar boğazda olanlar vs gibi.

  GİGEM bünyesinde 4 personel ile hizmet vermektedir. Kişisel danışman, Beceri ve Kapasite Geliştirme Uzmanı, İstihdam ve İş Geliştirme Danışmanı ile Proje Koordinatörü.

   

  Overview and images via Facebook

 • No Records Found

  Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

  Google Map Not Loaded

  Sorry, unable to load Google Maps API.